11 lutego b.r., w wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej hotelu „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie, odbyło się spotkanie z podkarpackimi hodowcami.

Inicjatorem spotkania był Pan Marek Silarski, na co dzień zarządzający Stowarzyszeniem Rolników „OSTOJA”, oraz firmą „PRO-MARK”. Warto wspomnieć, że obie powyższe organizacje mają jasno sprecyzowane cele: pomoc w rozwoju gospodarczym i społecznym obszarów wiejskich znajdujących się na terenie województwa podkarpackiego poprzez wspieranie tamtejszych gospodarstw, pomoc w uzyskiwaniu środków finansowych na rozwój i inwestycje, doradztwo hodowlane oraz ochronę i promocję środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych Podkarpacia.

Moderatorem i merytorycznym opiekunem szkolenia była Pani prof. dr hab. inż. Maria Ruda. Stu kilkudziesięciu hodowców wysłuchało wykładów głównych sponsorów a zakres tematyczny przedstawiał się następująco:

1. „DairyPilot – Wykorzystanie flawonoidów w żywieniu krów mlecznych”
(JOSERA POLSKA– mgr inż. Krzysztof Mochniej)
2. „Najbardziej korzystne kombinacje genetyczne w rasie simentalskiej, przy pozyskiwaniu mleka do produkcji serów” (CenterGen – Artur Gawęcki)
3. „Kompleksowe programy kontroli zapaleń gruczołu mlekowego w gospodarstwach rodzinnych” (HIPRA – lek.wet. Przemysław Błaszczyk)
4. „Linie kredytowe dla rolników” (LEGEARTIS FINANSE – Witold Pawiak)

Nam jest niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w tym spotkaniu, tym bardziej, że jeden z głównych filarów działalności spółki CenterGen to promocja austriackich simentali, czyli rasy, która jest nieodłącznym elementem rolniczego krajobrazu tego regionu Polski.

W podziękowaniu za możliwość udziału w tym spotkaniu, ufundowaliśmy dla trzech losowo wybranych hodowców nagrody, w postaci bonów na darmowe porcje nasienia najlepszych austriackich buhajów simentalskich.